جهان

یک روزنامه عبری: بایدن به نتانیاهو پیام داده است که «مسئول هولناک‌ترین شکست تاریخ اسرائیل خواهی بود»

(آوازه) :

ایسنا: یک رسانه عبری از پیام رئیس جمهوری آمریکا به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و هشدار به وی نسبت به مخالفت با استراتژی پیشنهادی آمریکا برای خروج از جنگ غزه و شکست استراتژیک برای تل‌آویو پرده برداشت.

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» در این باره نوشت: آمریکا راهبردی را ارائه کرده است که قابل بررسی است؛ بر اساس استراتژی خروج آمریکا، تشکیلات خودگردان فلسطین در غزه مسلط خواهد شد و اسرائیل ممکن است از این امر سود ببرد.

طبق این گزارش، در استراتژی آمریکا ابتدا به ارتش رژیم صهیونیستی آزادی عمل علیه جنبش حماس داده خواهد شد و در مرحله دوم یک محور استراتژیک بر پایه حضور کشورهای عربی بزرگ از قبیل مصر، عربستان، امارات، مراکش و کشورهای دیگر به رهبری آمریکا تشکیل می‌شود و این کشورها به یک ائتلاف نظامی منطقه‌ای به رهبری واشنگتن ملحق خواهند شد.

یدیعوت در ادامه نوشت که نتانیاهو همچنان با استراتژی خروج مخالفت می‌کند و در همین راستا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا پیام‌هایش را به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی منتقل کرد.

طبق این گزارش، بایدن به نتانیاهو گفته است که باید بین اینکه مسئول یک مصیبت و فاجعه پیچیده باشد و یا اینکه رهبری چرچیلی برای ایجاد یک نیروی سیاسی و اقتصادی متحد باشد، یکی را انتخاب کند.

بایدن همچنین گفته است: «اگر نتانیاهو مسیر خود را تغییر ندهد، نام او به عنوان مسئول بزرگترین شکست استراتژیک در تاریخ اسرائیل ثبت خواهد شد.»

وب‌سایت خبری اکسیوس شامگاه یکشنبه (اول بهمن) فاش کرده بود، دولت آمریکا قصد دارد برای عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی تلاش کند، مشروط بر این‌که تل‌آویو با تشکیل کشور مستقل فلسطین موافقت کند.

به نوشته آکسیوس، بر اساس این طرح، رژیم صهیونیستی به عادی‌سازی روابط با عربستان سعودی در ازای توافق برگشت‌ناپذیر برای تشکیل کشور فلسطین دست خواهد یافت. علاوه‌بر این، مقامات صهیونیستی نباید با نقش تشکیلات خودگردان ملی فلسطین در اداره غزه پس از تحقق توهم «نابودی حماس» در این منطقه مخالفت کنند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا