جهان

یمن یک ناوشکن آمریکایی و یک کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داد

(آوازه) :

ایسنا: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دادن ناوشکن آمریکایی خبر داد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و در پاسخ به تجاوزهای آمریکا و انگلیس علیه کشور ما، نیروی دریایی یمن با تعدادی موشک مناسب، ناوشکن آمریکایی «میسون» را در دریای سرخ هدف قرار داد و موشک ها به طور دقیق به هدف اصابت کردند.

وی همچنین گفت: نیروی دریایی، نیروی موشکی و نیروی پهپادی ما نیز در عملیاتی مشترک کشتی «Destiny» را در دریای سرخ هدف قرار دادند و کشتی نیز به طور دقیق مورد اصابت قرار گرفت.

یحیی سریع گفت: هدف قرار دادن کشتی بعد از نقض تصمیم ممانعت از عبور کشتی‌ها به سمت فلسطین اشغالی که در ۲۰ آوریل اتخاذ شده بود انجام شد، این کشتی با حیله و فریب مدعی شده بود که به سمت بندر ام الرشراش(ایلات) نمی‌رود، اما تحت نظارت و رهگیری ما بود. ما هشدار دادیم که وارد بنادر فلسطین اشغالی نشود اما بر نقض این مساله پافشاری داشت بنابراین کشتی در بانک اهداف ما قرار گرفت و حق حرکت در مناطق عملیاتی نیروهای مسلح یمن را نداشت

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که به یاری خداوند و حمایت مردم یمن و تمام آزادگان جهان، نیروهای مسلح یمن تا زمان پایان تجاوزها به غزه و همچنین پایان دادن به محاصره این باریکه به عملیات نظامی خود در حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد داد.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا