جهان

یمن: در واکنش به حملات واشنگتن و لندن یک کشتی نظامی آمریکایی را هدف قرار دادیم

(آوازه) :

 فارس: سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز دوشنبه از عملیات نظامی خبر داد که در جریان آن یک کشتی باری نظامی متعلق به آمریکا در خلیج عدن هدف قرار گرفت.

 

سریع با بیان اینکه این حمله با موشکهای مناسب صورت گرفته است، گفت: نیروهای مسلح یمن تأکید دارد که پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس، قطعی است و هر گونه حمله جدید، بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.

 

شبکه خبری المسیره به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد: همچنان از عبور کشتیهای اسرائیلی یا حرکت کشتیهای عازم بنادر فلسطین اشغالی جلوگیری خواهیم کرد تا حملات اسرائیل به غزه متوقف شود و محاصره ملت فلسطین در هم شکند.

 

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن تمامی اقدامات دفاعی و هجومی را در راستای دفاع از خود می‌داند، خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح همچنان به هر گونه حمله آمریکا یا انگلیس به کشورمان پاسخ خواهد داد.

 

‏ مکس بلومنتال روزنامه نگار آمریکایی هم اخیرا ضمن تمجید از اقدامات انصارالله، تأکید کرد: کاری که انصارالله انجام می‌دهد را اخلاقی‌ترین مداخله نظامی در طول عمرم نامیده‌ام. چیزی که حوثی‌ها به دنبال انجام آن هستند، اعمال فشار اقتصادی بر اسرائیل برای متوقف‌کردن نسل‎کشی در غزه است.

 

وی همچنین گفت: تنها کاری که آن‎ها باید انجام دهند این است که آتش‎بس در غزه را آغاز کنند و سپس کشتیرانی در دریای‎سرخ به حالت عادی باز خواهد گشت. بایدن به دلیل نقض قانون‎اساسی با اعلام جنگ علیه یمن باید استیضاح شود. او باید در یک دادگاه بین‌المللی به جرم نسل‌کشی در کنار آنتونی بلینکن متهم شود.

 

محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن شامگاه یکشنبه تأکید کرد که این کشور، در حمایت از ملت فلسطین، کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهای عازم فلسطین اشغالی را هدف قرار خواهد داد تا اسرائیل به حملات خود به غزه پایان دهند.

 

عبدالسلام از همه کشورها خواست که خود را قربانی فریبکاری آمریکا نکنند و تأکید کرد که واشنگتن هم باید از مسئولیت خود در قبال توقف حمله به غزه شانه خالی نکند.

 

‏وی در پایان گفت که یمن بر اساس اصل حق دفاع از خود، اجازه نخواهد داد حاکمیتش نقض شود و در برابر هر گونه تجاوزی، دست بسته باقی نخواهد ماند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا