حوادث

کشف بقایای هواپیمای حادثه دیده در افغانستان؛ چهار سرنشین زنده هستند

(آوازه) :

 ایرنا: آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه با انتشار گزارشی مبنی بر کشف بقایای هواپیمای فالکوم ۱۰ که شامگاه شنبه در افغانستان از رادار خارج و دچار حادثه شد، اعلام کرد که چهار نفر از ۶ سرنشین این پرواز زنده هستند.

 

به گزارش خبرگزاری تاس، سفارت روسیه در افغانستان نیز اعلام کرد: گروه جستجو و نجات محلی هواپیمای فالکوم ۱۰ را پیدا کرد.

 

این سفارتخانه افزود: بنا بر گزارش های اولیه، از ۶ سرنشین هواپیما، چهار نفر زنده هستند اما دچار آسیب‌های مختلف شده اند.

 

بنا بر این گزارش، تحقیقات درباره سرنوشت دو سرنشین دیگر ادامه دارد.

 

با این حال این رسانه روس در گزارش دیگری به نقل از رویترز نوشت: در سانحه هوایی در افغانستان دو نفر جان باختند و چهار نفر جان سالم به در بردند.

 

در گزارش خبرگزاری تاس از این رویداد آمده است:‌ بنا بر اعلام بخش کنسولی سفارت روسیه در تایلند، هواپیمای شخصی که در افغانستان از رادار ناپدید شده بود، حامل یک زن بیمار روسی بود که به همراه همسرش از پاتایا تایلند راهی مسکو بودند.

 

بنا بر این گزارش، درخواست انتقال این بانوی بیمار روز جمعه به مرکز بلایای طبیعی روسیه ارائه شد اما به دلیل عدم ارتباط حوزه مأموریتی این مرکز برای ساماندهی پرواز، انتقال این شهروند روس به مسکو از طریق یک هواپیمای خصوصی با مشارکت یک شرکت بیمه در دستور کار قرار گرفت.

 

آنا اوسیوکوا شهروند بیمار روس به همراه همسرش آناتولی اوسیوکوف شهروند و تاجر ۶۵ ساله اهل ولگودونسک روسیه که مالک چندین بازار در این منطقه است، از مسافران این پرواز بودند.

 

این هواپیما شامگاه شنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ بر فراز منطقه بدخشان در منطقه مرزی افغانستان و تاجیکستان از رادار ناپدید شد و دو تن از ۶ سرنشین آن، روس بودند.

 

به گزارش منابع خبری روس، این هواپیما مأموریت انجام یک پرواز خدمات آمبولانس هوایی در مسیر تایلند – گایا (هند) – تاشکند (ازبکستان) – فرودگاه ژوکوفسکی مسکو (روسیه) را برعهده داشت.

 

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه پرونده جنایی در مورد سقوط هواپیما گشوده است.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا