جهان

کره شمالی: نوع جدیدی از موشک‌ کروز استراتژیک را آزمایش کردیم

(آوازه) :

ایرنا: دفتر کل موشکی کره شمالی در بیانیه‌ای از اولین شلیک آزمایشی موشک کروز استراتژیک نوع جدید بولهواسال-۳-۳۱ خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، بر اساس بیانیه دفتر کل موشکی پیونگ یانگ، این موشک کروز استراتژیک هنوز در حال طی کردن مراحل تحقیقاتی و آزمایشگاهی است.

بیانیه دفتر کل موشکی کره شمالی با تاکید براینکه شلیک این موشک هیچ تهدید امنیتی برای کشور همسایه (کره جنوبی) نداشته است، می‌افزاید: شلیک این موشک همچنین هیچ اثر منفی بر وضعیت امنیتی شبه جزیره کره و منطقه نداشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: شلیک آزمایشی تسلیحات در دست توسعه و تحقیق، یک فرایند دائمی تکرار شونده در فرایند تولید و توسعه سلاح‌های جدید بوده و در راستای وظایف منظم و اجباری این اداره کل و موسسات تحقیقات علمی دفاعی ملی وابسته به این اداره انجام می‌شود.

دفتر ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که کره شمالی روز گذشته (چهارشنبه) حوالی ساعت ۷ صبح (به وقت محلی) چندین موشک کروز به سمت دریای زرد شلیک کرده است.

این پرتاب‌ها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که پیونگ یانگ اعلام کرد در پاسخ به تمرینات نظامی مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن، یک سیستم تسلیحات هسته‌ای زیرآبی را آزمایش کرده است.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا