ورزش

کاپیتان تاریخ‌ساز شد/ حاج‌صفی رکورددار تاریخ تیم ملی

(آوازه) :

فوتبال ۳۶۰: احسان حاج‌صفی یکی از بازیکنان به سابقه تیم ملی به شمار می‌آید و پس از جواد نکونام و علی دایی بیشترین تعداد بازی ملی را انجام داده است. این بازیکن که در سنین پایه به عضویت تیم ملی درآمد توانسته این حضور را تا سال‌های پایانی بازیگری ادامه دهد و یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ تیم ملی شود.

احسان حاج‌صفی کاپیتان فعلی تیم ملی، اولین بازی ملی خود را زیر نظر علی دایی و برابر زامبیا در سال ۲۰۰۸ در شرایطی که تنها ۱۸ سال داشت انجام داد و یکی از جوان‌ترین بازیکنان تاریخ تیم ملی لقب گرفت. حاج‌صفی از آن مقطع تا به امروز حضور تقریباً مستمری در تیم ملی داشته است. از اولین بازی ملی حاج‌صفی تاکنون بیش از ۱۵ سال گذشته و این بازیکن ۵۵۸۳ روز است که بازیکن تیم ملی به شمار می‌آید. حاج‌صفی در رتبه دوم باسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ تیم ملی قرار گرفت. پیش از این جواد نکونام با ۵۵۵۷ روز بازی در تیم ملی در جایگاه دوم باسابقه‌ترین بازیکنان تیم ملی قرار داشت.

حاج‌صفی هنوز به ۳۴ سالگی نرسیده است و در ادامه دوران بازیگری خود می‌تواند ۲ رکورد را در سطح ملی به نام خود کند. رکورد اول که رکورد در دسترس‌تر و مهم‌تر است رکورد بیشترین تعداد بازی ملی است. اگر حاج‌صفی ۲۲ بازی ملی دیگر انجام دهد به تنهایی رکورددار بیشترین تعداد بازی ملی خواهد شد.

کریم باقری یکی از چهره‌های افسانه‌ای فوتبال ایران نزدیک به ۱۸ سال برای تیم ملی ایران بازی کرد. البته در دوران بازیگری این بازیکن در تیم ملی وقفه‌ای طولانی مدت ایجاد شد تا این بازیکن در جمع رکوردداران بیشترین تعداد بازی ملی قرار نگیرد. به هرحال این بازیکن اولین بازی ملی خود را در سال ۱۹۹۳ انجام داد و تا سال ۲۰۱۰ که با حاج‌صفی همبازی شده بود دوران بازیگری خود را ادامه داد و در مجموع ۶۴۸۳ روز برای تیم ملی بازی کرد. حاج‌صفی برای شکستن رکورد باقری باید تا ۳۶ سالگی به بازی در تیم ملی ادامه دهد و باید دید از این ۲ رکورد چه رکورد‌هایی را می‌تواند بشکند. شاید حضور در جام‌جهانی ۲۰۲۶ بزرگترین هدف‌گذاری برای حاج‌صفی باشد و این بازیکن علاوه بر شکستن قطعی رکورد با سابقه‌ترین بازیکن تیم ملی احتمالاً رکورد بیشترین تعداد بازی ملی را خواهد شکست و به آمار بی‌نظیر حضور در ۴ جام‌جهانی دست خواهد یافت.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا