تکنولوژی

کاهش ناگهانی سهمیه بنزین آزاد و سقف ذخیره کارت خودروهای سواری و موتورسیکلت

وزارت نفت کشور بدون اطلاع قبلی ناگهان سهمیه بنزین آزاد، سقف ذخیره کارت‌ های سوخت و مدت زمان ذخیره را کاهش داد. در ادامه شاهد جزئیات باشید.

بر اساس جدیدترین اخبار خودرو داخلی، وزارت نفت کشور بدون اطلاع قبلی ناگهان سقف ذخیره کارت‌های سوخت و همچنین سهمیه بنزین آزاد را کاهش داده است. تغییر غیرمنتظره سقف ذخیره کارت سوخت از سوی وزارت نفت هم خودروهای سواری و هم موتورسیکلت‌ها را در بر می‌گیرد.

کاهش سهمیه بنزین آزاد و سقف ذخیره کارت سوخت

کاهش ناگهانی سهمیه بنزین آزاد و سقف ذخیره کارت سوخت

اطلاعات واصله حکایت از این دارند که سقف ذخیره سوخت برای خودروهای سواری و موتورسیکلت‌ها به ترتیب به 360 و 150 لیتر کاهش پیدا کرده است. پیش از این، سقف 540 لیتری برای خودروهای سواری تعیین شده بود و کارت سوخت موتورسیکلت سقف ذخیره 225 لیتری داشت. حداکثر زمان ذخیره کارت‌های سوخت هم از 9 ماه به 6 ماه رسیده است.

علاوه بر این، وزارت نفت اقدام به کاهش سهمیه بنزین آزاد به 100 لیتر کرده. این در حالی است که پیش‌تر برای بنزین آزاد 3 هزار تومنی خودروهای شخصی سهمیه 150 لیتری به ازای هر ماه اختصاص داده شده بود. حتی در اقدام دیگری که احتمالاً باعث تعجب خیلی از مالکان خودرو باشد، ذخیره مازاد 360 لیتر از کارت‌های سوخت حذف شده است.

گفتنی است که روز یکشنبه یکم بهمن ماه سهمیه بنزین 60 لیتری به کارت‌های مالکان خودروهای سواری واریز شد. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در جدیدترین اطلاعیه خود ذکر کرد حداکثر زمان ذخیره بنزین در کارت 9 ماه است، در صورتی که به نظر می‌رسد از این به بعد بیشتر از 6 ماه نخواهد بود.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا