جهان

چین: به شدت نگران تشدید تنش در دریای سرخ هستیم / خواستار توقف ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های غیرنظامی هستیم

(آوازه) :

فارس: سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در نشست خبری در پاسخ به پرسشی در خصوص تماس با تهران در باره وضعیت دریای سرخ گفت،تنش در این منطقه باید کاهش یابد.

به گزارش وبگاه «وزارت خارجه چین»، «وانگ ونبین» سخنگوی این وزارتخانه اظهار داشت:«ما به شدت نگران تشدید سریع تنش‌ها در دریای سرخ هستیم. دریای سرخ مسیر تجارت بین‌المللی مهم برای کالا و انرژی است.»

وی ادامه داد:«چین در ارتباط نزدیک با طرف‌های مختلف بوده و فعالانه برای کاهش تنش در دریای سرخ تلاش کرده است. ما خواستار توقف ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های غیرنظامی هستیم.»

 «محمد علی الحوثی» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفته است که که حضور آمریکا و انگلیس در راستای دفاع از رژیم صهیونیستی است که دست به کشتار جمعی مردم غزه زده است.

الحوثی به آمریکا و انگلیس تأکید کرد: «شما از جنایت دفاع می‌کنید، ما از انسانیت. شما از قاتلان دفاع می‌کنید، ولی ما دفاع می‌کنیم تا قتلی صورت نگیرد. انتخاب ما، ارزشهای انسانی است، ولی انتخاب شما قتل و نابودی».

وی ادامه داد: «هیچ اهمیتی به حملات شما نمی‌دهیم و از مواضع خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد. آمریکا و انگلیس دشمنان ما هستند. به آمریکا می‌گوییم که تو تروریست هستی و نمی‌توانیم جنایاتی را که در حق ما مرتکب شده‌ای، فراموش کنیم».

این دیپلمات چینی در جریان نشست خبری روز چهارشنبه گفت:«حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و سایر کشورهای ساحلی دریای سرخ باید جدی گرفته شود. چین آماده همکاری با همه طرف‌ها برای کمک به کاهش اوضاع و حفظ امنیت و ثبات دریای سرخ است.»


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا