جهان

پوتین به کره شمالی سفر می‌کند

(آوازه) :

خبرگزاری تاس گزارش داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به زودی در پیونگ‌یانگ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، دیدار خواهد کرد. این دیدار که قرار است در آینده‌ای نزدیک انجام شود، نشانه دیگری از تقویت همکاری بین این دو است.

پوتین در دیدار با کیم، بر اراده خود برای تقویت بیشتر همکاری استراتژیک و تاکتیکی بین دو کشور تأکید خواهد کرد. این همکاری می‌تواند شامل موضوعاتی مانند توسعه موشک‌های بالستیک، تجارت و همکاری نظامی باشد.

سفر پوتین به کره شمالی در بحبوحه جنگ اوکراین و افزایش تنش‌های نظامی در شرق آسیا انجام می‌شود. این سفر می‌تواند به عنوان تلاشی از سوی پوتین برای تقویت روابط خود با متحدان خود در منطقه تلقی شود.

سخنگوی کرملین گفت که تاریخ دقیق سفر پوتین به کره شمالی در حال بررسی است و بعداً اعلام خواهد شد.

دستکم ۴۸ کشور جهان از جمله آمریکا ۹ ژانویه، در بیانیه شدید‌الحنی، ارسال موشک‌های بالستیک کره‌شمالی به روسیه و استفاده مسکو از این موشک‌ها علیه شهر‌های اوکراین در ۳۰ دسامبر ۲۰۲۳ و ۲ ژانویه ۲۰۲۴ را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه اعلام کرد در پاسخ به انتقال و آزمایش موشک‌های بالستیک کره شمالی به روسیه، سه نهاد روس و یک فرد مرتبط با این انتقال را تحریم کرده است

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای در این زمینه گفت: «انتقال موشک‌های بالستیک کره شمالی به روسیه حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه است که رنج مردم اوکراین را افزایش می‌دهد و رژیم جهانی عدم اشاعه موشکی را تضعیف می‌کند.»


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا