جهان

وزیر اسرائیلی: عادی‌سازی روابط با عربستان حتی با وجود مخالفت با تشکیل کشور فلسطین هم، امکان‌پذیر است / نگرانی‌های امنیتی درباره ایران بر راه‌حل ۲ دولتی به عنوان بخشی از خواسته ریاض، ارجحیت پیدا خواهد کرد

(آوازه) :

ایسنا: وزیر انرژی رژیم صهیونیستی مدعی شد که عادی‌سازی روابط با عربستان حتی اگر این رژیم با ایجاد کشور فلسطین مخالفت کند، امکان‌پذیر است.

 

الی کوهن، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی و وزیر خارجه سابق این رژیم در مصاحبه‌ای با روزنامه «تایمز اسرائیل» مدعی شد که عادی‌سازی روابط با عربستان حتی اگر این رژیم با ایجاد کشور فلسطین مخالفت کند، امکان‌پذیر است.

 

کوهن در ادامه اظهار کرد: نگرانی‌های امنیتی درباره محور ایران بر خواسته‌های ریاض درباره اینکه راه‌حل ۲دولتی بخشی از توافق عادی‌سازی باشد، ارجحیت پیدا خواهد کرد.

 

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی باز هم مدعی شد: «صلح با عربستان موضوعی کاملا محتمل است، جنگ هفت اکتبر نگاه‌ها را متوجه این واقعیت کرد که عربستان به اندازه اسرائیل -اگر بیشتر نباشد- به این صلح نیاز دارد.»

 

او در ادامه اظهارات مدعیانه خود گفت: (عربستان) برای مقابله با تهدید ایران تجهیزاتی را در درجه اول از آمریکا دریافت خواهد کرد.

 

کوهن با اشاره به حمله سال ۲۰۱۹ به ۲ زیرساخت نفتی اصلی در «بقیق» و «خریص» در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: «چه کسی چهار سال قبل به عربستان حمله کرد؟ ایران و حوثی‌ها.»

 

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان یکشنبه در داووس بار دیگر به نمایندگی از کشورش تاکید کرد که عادی‌سازی روابط با «اسرائیل» تنها با ثبات منطقه‌ای و حل مساله فلسطین انجام خواهد شد.

 

فیصل بن فرحان خاطرنشان کرد: «وجود یک مسیر مطمئن و برگشت‌ناپذیر برای تشکیل کشور فلسطین تنها راه کسب منفعت است، زیرا ما نیازمند برقراری ثبات هستیم و ثبات تنها از طریق حل مسأله فلسطین ایجاد می‌شود.»


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا