جهان

واکنش ترامپ به کشته شدن سه نظامی امریکایی: اگر من رئیس‌جمهور بودم، حمله امروز رخ نمی‌داد / این حمله یکی دیگر از پیامد‌های ضعف و تسلیم شدن جو بایدن است / آمریکا باید بلافاصله به سیاست «صلح از طریق قدرت» بازگردد

(آوازه) :

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، حمله پهپادی به پایگاه نظامیان این کشور و کشته شدن سه عضو ارتش را «یک روز هولناک» برای آمریکا خواند.

 

او که از نامزدهای اصلی حزب جمهوریخواه و رقیب احتمالی جو بایدن در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود، در یک پست فیس‌بوکی «حمله گستاخانه» به نظامیان ایالات متحده را یکی دیگر از «پیامدهای وحشتناک و مصیبت‌بار ضعف و تسلیم شدن جو بایدن» توصیف کرد.

 

 ترامپ در ادامه متن خود مدعی شده است: «سه سال پیش، به لطف سیاست فشار حداکثری من، ایران ضعیف، درهم‌شکسته و تحت کنترل بود و ایران به‌سختی می‌توانست دو دلار گیر بیاورد تا به گروه‌های نیابتی خود بدهد.»

 

او در ادامه مدعی شده است دولت جو بایدن «میلیاردها دلار» به ایران داد.

 

دونالد ترامپ نوشت اگر او رئیس‌جمهور آمریکا بود، «این خمله هرگز رخ نمی‌داد.» و اضافه کرد اگر او در این مقام بود، گروه حماس به اسرائیل حمله نمی‌کرد و جنگ اوکراین نیز رخ نمی‌داد.

 

او نتیجه‌گیری کرده حمله روز یکشنبه شاهد دیگری است که آمریکا باید بلافاصله به سیاست «صلح از طریق قدرت» بازگردد تا دیگر هرج‌ومرج و ویرانی و جان باختن آمریکایی‌ها در کار نباشد.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا