جهان

نتانیاهو: طرح جدیدی برای آزادی اسرای اسرائیلی داریم، اما جزئیات آن را فاش نمی‌کنم

(آوازه) :

ایسنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه در دیدار با نمایندگان خانواده‌های اسرای صهیونیستی در غزه بدون اشاره به جزئیات از وجود یک ابتکار صهیونیستی برای تبادل اسرا گفت.

 

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نتانیاهو در این دیدار ارائه طرحی از سوی حماس برای تبادل اسرا را رد کرد.

 

نتانیاهو گفت این جنبش «هیچ پیشنهاد واقعی درباره این موضوع مطرح نکرده است بلکه برعکس طرحی از سوی ما وجود دارد اما جزئیات آن را فاش نمی‌کنم».

 

طی روزهای اخیر، هیچ مقام صهیونیستی درباره وجود «ابتکار اسرائیل برای تبادل اسرا» صحبت نکرده است اما رسانه‌ها از اختلاف نظر در داخل کابینه در مورد راه‌های بازگرداندن اسرا از غزه و رد پیشنهادات توسط نتانیاهو خبر دادند زیرا نتانیاهو خواهان ادامه جنگ غزه است در حالی که حماس هرگونه مذاکره درباره تبادل اسرا را به برقراری آتش‌بس مشروط کرده است.

 

خانواده‌های اسرای صهیونیستی یکشنبه شب در مقابل منزل نتانیاهو در قدس غربی تحصن کرده و از وی خواستند برای آزادی اسرای صهیونیستی توافق کند.

 

نتانیاهو بارها اعلام کرده که در ازای آزادی اسرای صهیونیستی شرط حماس برای برقراری آتش‌ بس را نخواهد پذیرفت چرا که در این صورت عملیات هفتم اکتبر آتی بسیار سخت تر خواهد بود.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا