جهان

محمدعلی الحوثی: آمریکا و انگلیس مسؤول عواقب نظامی کردن دریای سرخ هستند

(آوازه) :

مهر: عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که مخالفت آمریکا با توقف تجاوز به نوار غزه، شیطان‌صفت بودن این کشور را برای جهان آشکارتر کرد و واشنگتن و لندن مسؤول کامل به آتش کشیدن منطقه هستند.

به گزارش المسیره، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی درباره تحولات منطقه به‌ویژه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت که آمریکا پس از ایستادگی در برابر اراده بین المللی برای توقف تجاوز و محاصره غزه، زشتی و قباحت خود را آشکار کرد.

وی ادامه داد: در حالی که یمن برای توقف تجاوز به غزه و پایان دادن به محاصره مردمش تلاش می‌کند، آمریکا می‌خواهد چهره خود را با اقدامات اشتباه بهبود بخشد.

الحوثی تأکید کرد: نظامی کردن دریای سرخ توسط آمریکا و جلوه دادن خود به عنوان کشوری که برای تأمین امنیت دریانوردی بین المللی تلاش می‌کند، منجر به افزایش تهدید توقف کشتیرانی شده است.

این مقام ارشد یمنی، آمریکا و انگلیس را مسؤول کامل عواقب نظامی شدن دریای سرخ و وارد آمدن خسارت به کانال سوئز و شرکت‌های کشتیرانی دانست و تأکید کرد که این دو کشور مسؤولیت کامل آتش زدن منطقه با جنگ و جنایت و حمایت از نسل کش مردم غزه را بر عهده دارند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا