جهان

صدراعظم آلمان: برنامه‌ای برای استعفای زودهنگام ندارم

(آوازه) :

ایسنا: اولاف شولتس، صدراعظم آلمان گفت که برنامه‌ای برای استعفای زودهنگام از سمت صدراعظمی ندارد.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در مصاحبه با نشریه Zeit گفت که قصد ندارد زودتر از موعد از سمت خود کناره‌گیری کند یا موضوع رای اعتماد به دولت خود را به پارلمان ارائه کند.

پیشتر، تعدادی از نشریات گزارش داده بودند که شولتس شاید در اوایل سال ۲۰۲۴ پست صدراعظمی را ترک کند و بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان را محتمل‌ترین جانشین وی نامیدند.

شولتس گزارش‌های رسانه‌ها در مورد این نشست را که در آن مسائل مربوط به تغییر صدراعظم یا رای اعتماد مورد بحث قرار گرفته بود، «افسانه» نامید.

در جواب به این سوال که آیا صدر اعظم به این فکر می کند که همه چیز را رها کند، پاسخ داد: خیر. من هم گاهی به خودم شک می‌کنم. با این حال، سوال شما این بود که آیا به استعفا فکر کردم یا خیر. پاسخ منفی است.

در اوایل ژانویه، نشریه بیلد نتایج یک نظرسنجی انجام شده توسط موسسه INSA را منتشر کرد که بر اساس آن ۶۴.۳ درصد از پاسخ دهندگان موافق جایگزینی شولتس با پیستوریوس بودند.

صدراعظم آلمان ضمن اذعان به اینکه بسیاری از مردم نگران وضعیت اقتصادی کشور هستند، تاکید کرد که سیاست‌های وی تا کنون بیشتر درست بوده است. 

شولتس تصریح کرد که در حال حاضر نگرانی زیادی در بین مردم وجود دارد، او با اشاره به پیامدهای درگیری اوکراین و همه‌گیری کووید۱۹، در میان چیزهای دیگر – اذعان کرد که «متاسفانه، تصمیم‌های مهم خیلی به ندرت بدون نزاع‌های عمومی طولانی‌مدت گرفته شده است. با این حال، او با اشاره به مسیر کلی که دولت ائتلافی‌اش تاکنون دنبال کرده، اصرار داشت: سیاست درستی در پیش داشته است.

صدراعظم آلمان در پاسخ به این سوال که چرا اکثر آلمانی‌ها از کابینه او ناراضی هستند، گفت که مردم بیشتر نگران این هستند که آیا در نتیجه بزرگترین مدرنیزاسیون صنعتی در بیش از ۱۰۰ سال گذشته اوضاع برای آنها به خوبی پیش خواهد رفت؟ این سفری است که پایان آن هنوز غیرقابل پیش‌بینی است.

از اواسط دسامبر، این کشور درگیر اعتراضات گسترده کشاورزان در رابطه با برنامه‌های دولت برای کاهش یارانه‌های بخش کشاورزی بوده است، زیرا این کشور به دنبال راه‌هایی برای جبران کسری ۱۷ میلیارد یورویی (۱۸.۶ میلیارد دلار) در بودجه ۲۰۲۴ است.

دولت شولتس که با مخالفت مداوم روبرو است، موافقت کرد که رفتار ترجیحی مالیاتی برای وسایل نقلیه کشاورزی را لغو نکند و کاهش مالیات دیزل را تا سال ۲۰۲۶ به تعویق بیندازد. با این حال، انجمن کشاورزان آلمان این امتیازات را ناکافی دانسته و قول داده است که به اعتراضات ادامه دهد.

در اوایل ماه جاری، رانندگان قطار دست به اعتصاب گسترده‌ای زدند (که منجر به لغو حدود ۸۰ درصد از خدمات بین شهری شد) و خواستار کاهش ساعات کاری و همچنین افزایش دستمزدها، علاوه بر پرداخت ۳ هزار یورو غرامت شدند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا