اقتصادی

سخنگوی دولت: آمارهای نگران‌کننده از افزایش هزینه‌ها در بودجه ۱۴۰۳ به گوشم رسیده / حدود ۳۰۰ هزار میلیارد به هزینه‌ها افزود شده

(آوازه) :

ایلنا: سخنگوی دولت گفت: دولت سعی داشت با هزینه‌های جاری یک بودجه توسعه‌ای و مولد داشته باشد. مردم هم آگاه هستند که هرگونه افزایش هزینه‌های جاری بدون منابع، منجر به تورم می‌شود‌. آمارهای نگران‌کننده به گوش من رسیده و گفته می‌شود حدود ۳۰۰ هزار میلیارد به هزینه‌ها افزود شده البته تاکنون چیزی به دست ما نرسیده است‌. اولویت مردم کنترل و مهار تورم است.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری خود ضمن تسلیت در پی شهادت مستشاران ایرانی در حمله رژیم صهیونیستی به دمشق گفت: ترور مستشاران ایرانی در سوریه نشانه استیصال رژیم صهیونیستی در صحنه نبرد ظالمانه‌ای است که در سرزمین‌های اشغالی دارد و واکنش‌هایی از روی استیصال است.

وی گفت: حمله شب گذشته به یمن توسط آمریکا و‌ انگلیس را محکوم می‌‌کنم و از کشورهای اسلامی می‌خواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهند‌.

سخنگوی دولت افزود: در آستانه روز پدر و ایام اعتکاف هستیم و این ایام و مراسمات با استقبال مردمی روبه‌رو شده است. در حوزه دانشگاه‌ها ۱۳۹ مسجد خواهان برگزاری مراسم بودند. بیش از ۱۶ هزار دانشجوی آقا و ۲۰ هزار دانشجوی خانم خواهان شرکت در این مراسم هستند.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه رئیس‌جمهور همراه یک هیات بلندپایه راهی ترکیه خواهد شد‌.

بهادری جهرمی یادآور شد: حجم مبادلات ما با ترکیه ۹ میلیارد دلار است.

سخنگوی دولت درباره تغییرات بودجه‌ای مجلس در خصوص هزینه‌ها عنوان کرد: دولت سعی داشت با هزینه‌های جاری یک بودجه توسعه‌ای و مولد داشته باشد. مردم هم آگاه هستند که هرگونه افزایش هزینه‌های جاری بدون منابع، منجر به تورم می‌شود‌. آمارهای نگران‌کننده به گوش من رسیده و گفته می‌شود حدود ۳۰۰ هزار میلیارد به هزینه‌ها افزود شده که تا دو برابر این هم تخمین زده شده است. البته تاکنون چیزی به دست ما نرسیده است‌. خلق نقدینگی ناشی از کسری های بودجه، ام المصائب مشکلات اقتصادی کشور است. اولویت مردم کنترل و مهار تورم است. اولویت دولت هم خلق طرح‌های مولد اقتصادی است و باید تلاش کرد از تجارب گذشته درس گرفت.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا