جهان

رهبر کره شمالی: ناتوانی در تامین مایحتاج اولیه مردم یک مساله سیاسی جدی است

(آوازه) :

ایسنا: رسانه دولتی پیونگ‌یانگ امروز (پنجشنبه) گزارش دادند، رهبر کره‌شمالی پس از گفتن اینکه عدم ارائه نیازهای اساسی در زندگی از جمله غذا «مسئله جدی سیاسی» است، راه‌هایی را برای بهبود توسعه اقتصادی خواستار شد.

به گزارش کی‌سی‌ان‌ای، این سخنان کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در حین صحبت از توسعه منطقه‌ای در جریان سخنرانی‌اش در نوزدهمین نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگران کره (حزب حاکم) مطرح شد.

کره‌شمالی طی دهه‌های اخیر دچار کمبود موادغذایی جدی از جمله قحطی در دهه ۱۹۹۰ شده که اغلب بر اثر بلایای طبیعی مانند سیلاب‌ها، به برداشت محصول خسارت می‌زند و مساله تشدید می‌شود. وزیر اتحاد کره‌جنوبی که به روابط دو کره رسیدگی می‌کند، وضعیت غذایی در کره‌شمالی را «همچنان بد» ارزیابی می‌کند.

رهبر کره‌شمالی همچنین از حزب خود خواست تا برای افزایش سطح زندگی مردم در سراسر این کشور و کاهش شکاف بین مناطق شهری و روستایی از طریق سیاست جدید توسعه منطقه‌ای، تغییر سریع ایجاد کند. کیم این سیاست را در «جلسه عالی مجمع خلق» که در اوایل این ماه برگزار شد، اعلام کرد.

کیم جونگ اون گفت: اقتصاد کلی منطقه‌ای، با فقدان شرایط ابتدایی، در وضعیت وحشتناکی قرار دارد و عدم تعادل شدید و شکاف‌های عظیمی بین مناطق از نظر شرایط جغرافیایی، پتانسیل اقتصادی و شرایط زندگی وجود دارد. ما نباید کناری بنشینیم و منتظر بمانیم تا اوضاع و شرایط مطلوب شود، بلکه باید شغل بیشتری ایجاد کنیم تا به خاطر مردم، به وظیفه خودمان وفادار باشیم.

کره‌شمالی که تحت تحریم‌های بین‌المللی شدید در مورد «برنامه‌های ممنوعه تسلیحاتی» قرار دارد، در جریان پاندمی کرونا تحت فشار اقتصادی قرار گرفت و تجارت مرزی محدود آن تقریبا با قرنطینه‌های خودش از بین رفت.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا