جهان

راه‌آهن آلمان؛ پرداخت ۱۳۲ میلیون یورو غرامت تاخیر به مشتریان

(آوازه) :

دویچه وله: شرکت راه‌آهن آلمان؛ “دویچه‌بان” در سال ۲۰۲۳، مبلغ بی‌سابقه ۱۳۲ میلیون یورو غرامت تاخیر به مشتریان خود پرداخت کرده است. این میزان خسارت در مقایسه با سال پیش از آن، افزایش چشم‌گیری نشان می‌دهد.

 

شرکت راه‌آهن آلمان “دویچه‌بان” می‌گوید که در سال گذشته میلادی مبلغ بی‌سابقه ۱۳۲ میلیون یورو به عنوان غرامت تاخیر به مشتریان خود پرداخت کرده است. بر اساس اعلام این شرکت، پرداخت این میزان خسارت تاخیر که عمدتا به دلایلی نظیر ساخت و ساز، طوفان و اعتصاب رخ داده بود، در مقایسه با سال پیش از آن، افزایش چشم‌گیری نشان می‌دهد.

 

سخنگوی راه‌آهن آلمان در گفتگو با خبرگزاری آلمان، با اشاره به این که دویچه‌بان طی سال گذشته مبالغ بی‌سابقه‌ای غرامت به مسافران خود پرداخت کرده است می‌گوید، این شرکت در سال گذشته، ۵.۶ میلیون درخواست غرامت را بررسی و پرداخت کرده و در نهایت مجبور شده است که به مشتریان خود مبلغ ۱۳۲.۸ میلیون یورو خسارت پرداخت کند.

 

به گفته سخنگوی راه‌آهن آلمان این میزان خسارت در مقایسه با سال پیش از آن یعنی ۲۰۲۲ که بالغ بر ۹۲.۷ میلیون یورو بود، افزایش چشم‌گیری نشان می‌دهد.

 

این شرکت می‌گوید بابت تاخیرهای یک ساعت یا بیشتر، یک چهارم هزینه بلیت و برای تاخیرهای دو ساعته یا بیشتر نیمی از نرخ بلیت را بازپرداخت می‌کند.

 

تنها ۶۴ درصد از قطارهای آلمان در سال ۲۰۲۳ به موقع؛ یعنی با تاخیر کمتر از شش دقیقه به مقصد رسیدند.

 

بر اساس اعلام راه‌آهن آلمان، در صورتی که قطارها در نتیجه اعتصاب لغو شوند، مسافران می‌توانند کل قیمت بلیت خود را پس بگیرند.

 

دویچه‌بان همچنین می‌گوید که این شرکت در عین حال، برای سرمایه‌گذاری‌های ضروری در نوسازی راه‌آهن، به مبالغ هنگفتی بودجه نیاز دارد.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا