جهان

رئیس «موساد» برای مذاکره با نمایندگانی از آمریکا، مصر و قطر در مورد آزادی گروگان‌های اسرائیلی وارد پاریس شد

(آوازه) :

یک هیئت اسرائیلی به ریاست دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعاتی اسرائيل، موساد، برای مذاکره با مقامات آمریکا، قطر و مصر درباره یک توافق احتمالی با حماس با هدف آزادی گروگان‌های در دست این گروه وارد پاریس شد.

 

تایمز اسرائيل با گزارش این خبر در روز یکشنبه به نقل از اسکای نیوز عربی نوشت که قرار است آنها عصر روز یکشنبه دیدار و گفت‌و‌گو کنند.

 

پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که انتظار می‌رود که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در دیدار روز یکشنبه در فرانسه با دیوید بارنیا رئیس موساد، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست‌وزیر و وزیر امورخارجه قطر، و عباس کامل رئیس اطلاعات مصر درباره توافق احتمالی آزادی گروگان‌ها صحبت کند.

 

پیشتر رسانه‌ها با استناد به گزارشی از نیویورک‌تایمز نوشتند: «میانجی‌ها، برای آزادی دستکم ۱۰۰ گروگان باقی‌مانده در غزه در ازای آتش‌بس دوماهه، به توافق نزدیک شده‌اند.»

 

دو مقام ارشد که خواستند نامشان فاش نشود به نیویورک‌ تایمز گفتند که این توافق، (که هنوز نهایی نشده است) در دو مرحله اجرا خواهد شد.

 

در مرحله اول، جنگ برای رهایی زنان، سالخوردگان و گروگان‌های مجروح باقی‌مانده توسط حماس متوقف می‌شود و اسرائیل و حماس جزئیات مرحله دوم را، که در آن سربازان اسرائیلی و مردان غیرنظامی آزاد می‌شوند، طی ۳۰ روز اول توقف جنگ بررسی خواهند کرد.

 

این توافق همچنین از اسرائیل می‌خواهد اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه بیشتری به غزه وارد شود.

 

در حالی که این توافق، جنگ را به پایان نمی‌برد، مقامات آمریکایی امیدوارند که چنین توافقی زمینه را برای یافتن راه‌ حلی پایدار برای مناقشه فراهم آورد.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا