فرهنگ و هنر

دومین جلسه دادگاهی متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش

(آوازه) :

ایرنا: دومین جلسه دادگاهی متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش خانم وحیده محمدی فر صبح پنجشنبه در دادگستری استان البرز آغاز شد.

 

 اولین جلسه دادگاه علنی چهار متهم پرونده قتل روز گذشته به صورت علنی و با حضور سه وکیل خانواده مرحوم مهرجویی و مرحومه محمدی‌فر برگزار شد.

 

رییس کل دادگستری استان البرز نیز روز گذشته به تشریح جزئیات اتهام متهمان پرونده پرداخت و گفت: بر این اساس و با توجه به محتویات تحقیقات، متهم ردیف اول به اتهام «مباشرت در قتل عمدی مرحوم مهرجویی و مرحومه محمدی‌فر»، «مشارکت در سرقت تعزیری»، «ورود به عنف به منزل دیگران»، «تهدید با چاقو»؛ متهم ردیف دوم با اتهامات «شروع به قتل عمدی مرحوم مهرجویی»، «مباشرت در ایراد ضرب و جرح عمدی به نحو وارد آوردن ضربات متعدد به مرحوم مهرجویی»، «مشارکت در سرقت تعزیری»، «ورود به عنف به منزل دیگران»؛ متهم ردیف سوم با اتهامات «شروع به قتل عمدی مرحومه محمدی‌فر»، «مباشرت در ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو به نحو وارد آوردن جراحت به بدن مرحوم خانم محمدی‌فر»، «مشارکت در سرقت تعزیری»، «ورود به عنف به منزل دیگران»، «اخفای ادله جرم» و متهم ردیف چهارم با اتهامات «معاونت شروع به قتل عمدی مرحومه محمدی‌فر»، «مشارکت در سرقت تعزیری»، «ورود به عنف به منزل دیگران» تفهیم اتهام شدند.

 

” حسین فاضلی هریکندی” افزود: ۲۲ مهرماه سال جاری خبر وقوع قتل آقای داریوش مهرجویی و خانم رقیه (وحیده) محمدی‌فر در حوزه قضایی شهرستان فردیس موجبات جریحه‌دار شدن احساسات جامعه هنری و سینمایی کشور شد و بسیاری از مردم و دوستداران هنر را متاثر کرد.

 

وی اضافه کرد: رییس قوه قضائیه علاوه بر توصیه و تاکید تلفنی، بر سرعت در کشف حقیقت و دقت در روند تحقیقات در جلسه شورای عالی قوه قضائیه در ۲۴ مهرماه تا کید کرد و در همین زمینه دستوراتی صادر کرد.

 

وی با اشاره به اینکه با پیگیری انجام شده و تلاش شبانه‌روزی همکاران قضایی و ضابطین در کمتر از پنج روز از وقوع قتل و کمتر از سه روز از دستورات رئیس قوه قضائیه متهمان شناسایی و دستگیر شدند افزود: در ادامه با توجه به وجود ادله متقن و کافی علیه چهار متهم حاضر در صحنه قتل، ضمن بازسازی صحنه جرم این متهمان به جرائم ارتکابی اقرار کردند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا