جهان

دولت کانادا صدور ویزای دانشجویی را به مدت دو سال محدود می‌کند

(آوازه) :

دولت کانادا می‌گوید برای «نظم دادن» به وضعیت دانشجویان خارجی صدور ویزای دانشجویی را به مدت دو سال محدود خواهد کرد.

وزیر مهاجرت کانادا، روز سه‌شنبه، سوم بهمن‌ماه، گفت در سال میلادی جاری «۳۶۰ هزار ویزا» برای تحصیل دانشجویان کشور‌های دیگر در مقطع کارشناسی صادر می‌شود، که این میزان ۳۵ درصد کمتر از تعداد ویزای صادر شده در سال ۲۰۲۳ میلادی است.

مارک میلر اعلام کرد که این کاهش صدور ویزا در برخی ایالات این کشور به ۵۰ درصد هم خواهد رسید.

آقای میلر در این زمینه گفت: «این غیرقابل قبول است که برخی مؤسسات خصوصی با راه‌اندازی پردیس‌هایی با منابع کم، عدم حمایت و دریافت هزینه‌های تحصیلی بالا، از دانشجویان خارجی سوء استفاده می‌کنند.»

او همچنین اعلام کرد که در تغییری دیگر فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی ارشد و دیگر «برنامه‌های دورهٔ تحصیلات تکمیلی» به زودی «می‌توانند برای مجوز کار سه‌ساله درخواست دهند».

این طرح بر خلاف سیاست‌های پیشین دولت کانادا است که در آن برای جبران کمبود نیروی متخصص تلاش داشت تا سال ۲۰۲۵ تعداد بیشتری مهاجر را بپذیرد.

بر اساس این طرح دو ساله، دولت کانادا در پایان سال ۲۰۲۵ تعداد ویزای صادرشده برای دانشجویان خارجی را بررسی کرده و درباره ادامه یا توقف آن نظر خواهد داد.

از سوی دیگر، اما برخی از کارشناسان هشدار داده بودند که ورود پرشمار مهاجر به کانادا در دههٔ گذشته یکی از دلایل اصلی افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن به خصوص در شهر‌های بزرگ بوده و اگر دولت به این موضوع توجه نکند ورود بیشتر مهاجران اقتصادی به یک بحران مسکن در کانادا خواهد انجامید.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا