جهان

درخواست ترامپ برای تجدیدنظر در حکم محدودیت رسانه‌ای رد شد

(آوازه) :

تسنیم: یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در آمریکا از پذیرش درخواست دونالد ترامپ برای بررسی دوباره و تجدیدنظر در حکم محدودیت رسانه‌ای علیه وی در پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ خودداری کرد.

بر این اساس، وکلای ترامپ با ارائه دادخواستی به هیئتی ۳ نفره از قضات آمریکایی خواستار تجدیدنظر در حکم صادر شده در ماه دسامبر سال گذشته شدند و یا اینکه موضوع دوباره مطرح و بررسی شود. اما دادگاه منطقه‌ای کلمبیا هر دو درخواست را رد کرد.

این در حالی است که ترامپ می‌تواند درخواست تجدیدنظر در این پرونده را به دادگاه عالی ببرد جایی که آخرین امید وی برای تغییر حکم محدودیت رسانه‌ای و اظهار نظر وی درباره شاهدان احتمالی، بازرسان و کارکنان دادگاه در پرونده تلاش وی برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ است.

وی پیشتر وعده داده بود که نسبت به حکم ممنوعیت رسانه‌ای خود در پرونده ۶ ژانویه و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰، درخواست تجدیدنظر خواهد داد.

وی در پستی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال نوشت: دادگاه تجدیدنظر حکم ممنوعیت رسانه‌ای گسترده‌ای را علیه من در پرونده ۶ ژانویه اعمال کرده، در جایی که کمیته غیرمنتخب ۶ ژانویه تقریبا تمام اسناد و مدارک پرونده را از بین برده است، با فرض اینکه من از صحبت کردن و گفتن تاثیرگذار حقیقت منع شوم.

ترامپ ادامه داد به عبارت دیگر افراد دیگر می‌توانند با خشونت و شرارت علیه من حرف بزنند یا به هر شکلی به من حمله کنند، اما من اجازه ندارم به آرامی به آن‌ها پاسخ دهم. متمم اول قانون اساسی آمریکا چیست؟ در کشور ما چه می‌شود؟ ما نسبت به این حکم درخواست تجدیدنظر می‌دهیم.

بر این اساس، یک هیئت منصفه متشکل از سه قاضی دموکرات منصوب شده از سوی بایدن، استدلال‌های شفاهی درباره دادخواست ترامپ برای لغو حکم ممنوعیت رسانه‌ای را بررسی و حکم داد که رئیس جمهور سابق از هر گونه اظهار نظر درباره این پرونده که به طور کلی با هدف دخالت در آن و یا ممانعت از دخالت دیگران در آن باشد، ممنوع است. این در حالی است که نام جک اسمیت بازرس ویژه این پرونده از لیست افرادی که ترامپ اجازه صحبت درباره آن‌ها را ندارد خارج شده است.

پیشتر قاضی چاتکان، دونالد ترامپ را از حمله لفظی و کلامی علیه دادستان‌ها، کارکنان دادگاه و شاهدان احتمالی پرونده تلاش وی برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰، منع کرده بود.

قاضی چاتکان با اشاره به پست‌های توهین‌آمیز منتشرشده از سوی ترامپ در شبکه‌های اجتماعی گفت: او به رئیس جمهور سابق اجازه نخواهد داد کارزار بدنام‌سازی علیه افراد دخیل در این پرونده را به‌راه بیندازد.

پیشتر ترامپ و وکلای وی در این پرونده اجازه نداشتند به‌صورت شخصی جک اسمیت بازپرس ویژه پرونده را مورد حملات لفظی قرار دهند.

علاوه بر این، طبق این حکم، ترامپ باید از ارعاب و حمله لفظی علیه شاهدان احتمالی پرونده خودداری کند.

این حکم پس از آن صادر شد که قاضی یکی از وکلای ترامپ را به‌دلیل انتشار پستی در شبکه اجتماعی مورد مؤاخذه قرار داد. ترامپ در این پست، جک اسمیت را فردی دیوانه و تبهکار و شهر واشنگتن را محلی برای جنایات کثیف مایه شرمساری خواند.

رد این درخواست از سوی دادگاه تجدیدنظر در حالی است که دونالد ترامپ روز گذشته در انتخابات مقدماتی درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت نیوهمپشایر رقیب خود نیکی هیلی را شکست داد و پیروز این ایالت شد.

ترامپ همچنین در ۱۵ ژانویه اولین رقابت درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت آیووا برای انتخابات ۲۰۲۴ را به سود خود به پایان رساند و در این میدان مهم انتخاباتی با فاصله چشمگیری نسبت به سایر رقبای خود پیروز شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی‌ها هستند.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده‌ها را رد و تاکنون در هیچ یک از این پرونده‌ها گناهکار شناخته نشده است.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا