جهان

حزب الله عراق: مذاکرات برای خروج آمریکایی‌ها دروغی دیگر است / عملیات جهادی ضد اشغالگران تا اخراج آخرین سربازشان ادامه می‌یابد

(آوازه) :

ایسنا: گردان‌های حزب‌الله عراق نسبت به اخبار منتشر شده مبنی بر گفت‌وگوی دولت عراق و آمریکا درباره خروج اشغالگران این کشور از عراق واکنش نشان داد.
 
«ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق در این باره اظهار داشت: عملیات جهادی ضد اشغالگران تا اخراج آخرین سربازشان ادامه می‌یابد.

طبق گزارش رسانه‌های عراق، وی گفت: دولت عراق اگر بخواهد مذاکره کند از نظر ما منعی ندارد، هرچند معتقدیم این یکی دیگر از دروغ‌های آمریکایی‌ها است.
 
این اظهارات پس از آن بیان شد که رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد: گفت‌وگوهای اولیه بین واشنگتن و بغداد درباره پایان حضور نیروهای ائتلاف در عراق آغاز شده است.
 
طبق گفته این منابع، آمریکا توقف حملات گروه‌های عراقی علیه پایگاه‌هایش را به‌عنوان پیش‌شرط تعیین کرده است.
 
در همین راستا، سی‌ان‌ان نیز گزارش داد: انتظار می‌رود به‌زودی مذاکرات واشنگتن و بغداد درباره آینده حضور نظامی آمریکا در عراق آغاز شود.
 
«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نیز در این باره گفت: عصر چهارشنبه سفیر آمریکا در بغداد به دیدار من آمد و پیام مهمی از سوی دولت آمریکا را به دولت عراق تسلیم کرد.
 
فواد حسین افزود: نخست وزیر و مقامات مسئول عراق در ساعات پیش رو این پیام را مورد بررسی دقیق قرار داده و اقدامات لازم را اجرا خواهند کرد.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا