جهان

حزب‌الله لبنان ۲ پایگاه ارتش اسرائیل را هدف قرار داد

(آوازه) :

ايسنا: خبرنگار شبکه المیادین در جنوب لبنان اعلام کرد: چندین موشک از لبنان به سمت پایگاه‌های نظامی اسرائیلی در الجلیل غربی شلیک شد.

منابع رسانه‌ای ظهر امروز (پنج‌شنبه) از هدف قرار گرفتن دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی در حمله موشکی حزب‌الله لبنان خبر دادند.

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو پایگاه الرادار و جل العلام را با موشک هدف قرار داده است.

حزب‌الله لبنان در این بیانیه از هدف قرار گرفتن اهداف مورد نظر به صورت مستقیم و دقیق خبر داد.

منابع خبری از حمله به بندر اشدود بزرگ‌ترین بندر اسرائیل خبر دادند.

المیادین همچنین گزارش داد: گزارش‌های اولیه از حمله دو پهپاد و وقوع انفجار در «سهله الحوله» در الجلیل مخابره شده است.

المیادین به نقل رسانه‌های صهیونیستی گزارش داد: حزب‌الله طی هفته جاری در مقایسه به هفته‌های گذشته، از خمپاره‌های با توان تخریب بیشتر استفاده کرده است.

در همین راستا، خبرگزاری لبنان از حمله رژیم صهیونیستی به اطراف شهرک «علما الشعب» و اطراف شهرک «الضهیره» با خمپاره‌های حاوی فسفر خبر داد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده‌است.

هزمان با اینکه گردان‌های عزالدین القسام سه پهپاد رژیم صهیونیستی را در اختیار گرفتند القسام حزب‌الله یک پایگاه دیگر اسرائیلی را هدف قرار داد.

رسانه‌های عبری گزارش داده‌اند از زمان آغاز نبرد طوفان‌ الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در سخنرانی اخیر خود گفت: «ما را با تیپ‌های خسته، شکست‌خورده و هراسان در شمال غزه تهدید می‌کنند؛ به شما می‌گوییم که خیلی خوش آمدید. کسی که باید از جنگ بترسد، اسرائیل و کابینه و شهرک‌نشینان آن هستند. ۹۹ روز است که ما آماده جنگ هستیم و از آن نمی‌ترسیم و بدون سقف و محدودیت و قید و شرط مبارزه می‌کنیم.»


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا