جهان

ترامپ: مشتاقانه منتظر همکاری دسانتیس برای شکست بایدن هستم

(آوازه) :

ایرنا: دونالد ترامپ در پی کناره گیری ران دسانتیس از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که منتظر همکاری او برای شسکت دادن جو بایدن هستم.

به گزارش رسانه های آمریکا، ترامپ با اشاره به حمایت ران دسانتیس از او گفت که «بسیار مفتخرم که حمایت او را کسب کردم.»

وی به فاکس‌نیوز دیجیتال افزود جو بایدن‌ بدترین و فاسدترین رئیس‌جمهوری تاریخ کشورمان است.»

ران دسانتیس، رقیب دونالد ترامپ در رقابت‌های درون حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده، روز یک‌شنبه از مبارزات انتخاباتی کناره‌گیری کرد و گفت از دونالد ترامپ برای انتخابات سال جاری حمایت می‌کند.
و ی ادامه داد: ترامپ به‌طور واضح نسبت به جو بایدن، رئیس‌جمهوری فعلی، برتری دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، دسانتیس جمهوریخواه یکشنبه شب با انتشار ویدویویی در شبکه اجتماعی ایکس ضمن انتقاد از «نیکی هیلی» رقیب ترامپ گفت: بر من آشکار است که اکثریت رای‌دهندگان در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواهان می‌خواهند به دونالد ترامپ فرصت دوباره‌ای بدهند.

کناره‌گیری دسانتیس ۴۵ ساله در حالی است که وی در انتخابات مقدماتی آیووا نتوانست انتظارات را برآورده کند و در انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمپشایر که هفته جاری برگزار می‌شود، شانس چندانی نداشت.

وی در حالی وارد مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده بود که نسبت به ترامپ شانس بالایی داشت و نظرسنجی‌های اولیه نشان می‌داد که وی در مقابل ترامپ از جایگاه بهتری برخوردار است.

دسانتیس و متحدانش توانسته بودند حدود یکصد میلیون دلار کمک انتخاباتی جذب کنند. او در بسیاری از مسائلی مانند سقط جنین و آموزش موضوعات نژادی و جنسیتی در مدارس که برای محافظه‌کاران اهمیت دارد، نظر رای‌دهندگان را جلب کند.

وی دیدگاهی منفی نسبت به همکاری پکن، تهران و مسکو داشت و مدعی شده بود که پکن با حمایت از ایران و روسیه در درگیری‌های منطقه نقش دارد.

دسانتیس همچنین گفته بود که اگر رئیس جمهوری شود، قصد دارد سیاست خارجی آمریکا را به سمت منطقه هند و اقیانوس آرام تغییر دهد.

وی استفاده از «قدرت سخت» را برای بازدارندگی چین در حمله به تایوان را خواستار شد و وعده داد تا پایان دوره اول ریاست جمهوری اش تعداد کشتی های ناوگان دریایی آمریکا را به ۳۵۵ فروند افزایش دهد و تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری‌اش این تعداد را به ۳۸۵ کشتی برساند و در مسیر ایجاد ناوگانی با برخورداری از ۶۰۰ کشتی تا ۲۰ سال آینده حرکت کند.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا