ورزش

اگر در انتخابات، مردم مشارکت حداکثری داشته باشند، اشتباه محاسباتی آمریکا اصلاح خواهد شد

(آوازه) :

تسنیم: دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای حضور و سخنرانی در مراسم ترحیم سردار عابدین خرم استاندار فقید آذربایجان شرقی به تبریز سفر کرده است در مراسم زیارت آرامگاه‌های شهدای دفاع مقدس در وادی رحمت تبریز، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای را نشانه وحدت و انسجام درونی دانست و اظهار داشت: براساس آموزه‌های قرآنی خداوند به امتی که از تفرقه دوری کرده و مجتمع و متحد شوند، کمک می‌کند، پس مشارکت گسترده آحاد مردم در انتخابات اسفند ماه به نفع تک تک افراد جامعه است.

وی ایجاد دوگانه مشروعیت و مقبولیت نظام را ساخته و پرداخته دشمنان نظام دانست و با تاکید بر اینکه هر دوی این عناصر در نظام اسلامی جمع است، افزود: مشروعیت نظام مربوط به خدا و پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) است و مقبولیت نظام نیز نشات گرفته از حضور مردمی است.

سردار فدوی ادامه داد: خداوند متعال امیرالمومنین (ع) را انتخاب و پیامبر (ص) نیز طبق دستور خداوند ایشان را معرفی کرد که این یعنی مشروعیت امام بر عهده خداست، اما در عین حال مقبولیت آن مربوط به مردم است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی در امتداد ولایت معصومین (ع) است، ادامه داد: مشروعیت مربوط به خداست، اما مقبولیت نظام وابسته به مردم است، بنابراین ما باید کاری کنیم که مردم در این انتخابات که اولین انتخابات بعد از فتنه‌های سال گذشته است، با حضور قوی و حداکثری پیام آشکار به دشمنان صادر کنند.

سردار فدوی اهمیت انتخابات اسفند ماه امسال را بسیار فراتر دانست و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی دشمان نظام و به خصوص آمریکا به دلیل عدم درک مبانی، معارف اسلام، انقلاب و جایگاه ملت ایران همواره دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند و بر اساس همان محاسبات غلط برنامه‌ریزی و اقدام کرده‌اند که این مسایل در پاره‌ای موارد برای آن‌ها دردسرساز هم بوده است.

وی یادآور شد: اگر در انتخابات پیش رو مردم حضور و مشارکت حداکثری داشته باشند، اشتباه محاسباتی آمریکا اصلاح خواهد شد و به تعبیری مشارکت قوی مردم، آن‌ها را از اشتباه محاسباتی در خواهد آورد و نباید بگذاریم اشتباه محاسباتی در طرف مقابل تکمیل شود.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا