تکنولوژی

نام «اپل آیدی» با انتشار iOS ۱۸ به «اپل اکانت» تغییر می‌کند

(آوازه) :

دیجیاتو: اپل دوشنبه در مراسم WWDC از سیستم‌عامل‌های جدیدش رونمایی کرد. همراه تغییرات مختلف این سیستم‌عامل‌ها، اپل آیدی (Apple ID) نیز به اپل اکانت (Apple Account) تغییر نام می‌دهد. انتظار می‌رود با انتشار نسخه نهایی iOS ۱۸ و سایر آپدیت‌ها، دیگر شاهد نام اپل آیدی نباشیم.

براساس اعلام اپل، با انتشار آپدیت‌های iOS ۱۸، iPadOS ۱۸، macOS Sequoia و watchOS ۱۱ حساب کاربری شما به اپل اکانت تغییر نام می‌دهد و دیگر خبری از اپل آیدی نخواهد بود. البته این تغییر چندان غافلگیرکننده نیست؛ پیش‌ازاین «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، این تغییر نام را پیش‌بینی کرده بود.

اپل در مراسم اصلی WWDC، با معرفی iOS ۱۸ و دیگر سیستم‌عامل‌های جدید از تغییرات بسیاری پرده برداشت که برخی از آن‌ها، مانند Apple Intelligence، قابل‌توجه بوده‌اند. اپل در این آپدیت‌ها توجه ویژه‌ای به شخصی‌سازی نیز داشته است و بسیاری از ویژگی‌های قدیمی، مانند سیری، را به‌روز کرد. تغییر نام اپل آیدی نیز نشان‌دهنده رویکرد تازه اپل در ۲۰۲۴ است.

البته هنوز در برخی سرویس‌ها نام Apple ID باقی مانده است؛ برای مثال، در وب‌سایت‌های اپل برای ورود همچنان عبارت Apple ID را می‌بینیم. بااین‌حال با عرضه نسخه نهایی سیستم‌عامل‌های جدید تا اواخر ۲۰۲۴، دیگر اثری از این نام نخواهیم دید.

شما با اپل آیدی می‌توانید به سرویس‌های مختلف اپل، مانند iCloud و اپ استور، دسترسی داشته باشید. همچنین با این حساب می‌توانید برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را بخرید یا با دستگاه دیگری به داده‌هایی که در iCloud ذخیره کرده‌اید، دسترسی داشته باشید.

اپل آیدی پس از حدود بیست سال، جایش را به اپل اکانت می‌دهد. هرچند نام اپل اکانت برای سرویس‌های اپل مناسب‌تر است، مطمئناً برای طرف‌داران اپل نام Apple ID یادآور خاطرات گوناگونی است.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا