ورزش

راگبی مانند فوتبال فرصت زیادی برای دیده‌شدن ندارد

(آوازه) :

 زهرا قربانی سرمربی مشهدی تیم ملی راگبی بانوان ایران که سال گذشته موفق شد عنوان سومی آسیا را کسب کند درخصوص وضعیت این رشته ورزشی در استان گفت: سال ۱۴۰۲ بعد از سال‌ها تلاش و کسب مقام در لیگ‌های مختلف، به عنوان سرمربی انتخاب شدم و همچنین از ابتدای سال اردو‌های ورزشی را شروع کردیم و موفق شدیم بعد از مدت‌ها برای اولین بار مقام سوم مسابقات آسیا را به دست بیاوریم.

وی در ادامه افزود: برخی از رشته‌ها مانند فوتبال فرصت زیادی برای دیده شدن دارند و از لحاظ مالی حمایت کافی دریافت می‌کنند، اما رشته‌هایی مانند راگبی چنین فضایی ندارند؛ بنابراین برگزاری مراسم‌هایی از قبیل نشان کاوه این فرصت را برای دیده شدن ورزشکاران این رشته‌ها فراهم می‌کند و تامین شدن همین موارد انگیزه آنهارا بالا برده و در نهایت مفید واقع می‌شود.

سرمربی تیم ملی راگبی در پایان عنوان کرد: در همه رشته‌های ورزشی امکانات حرف اول را می‌زند. از جمله امکانات اساسی موردنیاز ما هم چمن است که خوشبختانه در شهر‌ مشهد با همکاری شهرداری حدود دو سالی است که از این بابت مشکلی نداریم و این موضوع باعث کاهش هزینه‌های ما شده است. حالا اگر باقی ارگان‌ها و مسئولین هم چنین همکاری با ورزشکاران داشته باشند از دغدغه ورزشکاران کم و مسیر پیشرفتشان بسیار هموارتر می‌شود.

 


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا