ورزش

جدیدترین رنکینگ ورزشکاران دارای معلولیت تکواندو اعلام شد | پاراتکواندوکار ایران در صدر جهان ایستاد

(آوازه) :

بر اساس اعلام سایت فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه ژوئن ۲۰۲۴ با احتساب امتیازات رقابت‌های بین المللی از جمله قهرمانی پاراتکواندو آسیا ۲۰۲۴-ویتنام اعلام و جایگاه پاراتکواندوکاران در ۲ گروه بانوان و آقایان با تغییراتی همراه شد.

گفتنی است «حامد حق شناس» در سنگین وزن با جهش امتیازی خوبی در جدول رده بندی رو به رو شد و در رتبه نخست جهان جای گرفت.

در گروه بانوان، “مریم عبدالله پور” دختر پارالمپیکی ایران در وزن ۴۷- کیلوگرم (K۴۴) با ۳۶۲.۶۲ امتیاز رده پنجم را به خود اختصاص داده است.

“فاطمه دودانگه” در وزن ۵۲- کیلوگرم (K۴۴)، با ۴۷.۲۸ امتیاز در رده سیزدهم ایستاد؛ “آیلار جامی” نیز با کسب ۲۸.۷۲ امتیاز در رده شانزدهم جای گرفت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم (K۴۴)، “رزا ابراهیمی” با کسب ۸۶.۶۲ امتیاز و بدون تغییر در جایگاه نهم این وزن قرار گرفت. “زهرا رحیمی” دیگر دختر پارالمپیکی ایران با ۵۲.۰۰ امتیاز به رده دوازدهم رفت.

در وزن ۶۵- کیلوگرم (K۴۴) رومینا چمسورکی هم با کسب ۷۳.۶۲ امتیاز در رده یازدهم ایستاده است. لیلا میرزایی با ۱۸ امتیاز و ۴ پله صعود در جایگاه ۲۴ قرار گرفت.

در وزن ۶۵+ کیلوگرم نیز “مرضیه نصراللهی” نیز با کسب ۳۴.۴۰ امتیاز و ۴ پله صعود در جایگاه سیزدهم جای گرفت.

در گروه آقایان، “سعید صادقیان‌پور” نماینده پارالمپیکی ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم (K۴۴) با ۲۵۹.۲۴ امتیاز در رده پنجم ایستاده است.

“مهدی پوررهنما” در وزن ۷۰- کیلوگرم (K۴۲) با کسب ۳۴۰.۷۱ امتیاز با دو پله صعود در رده سوم جدول قرار گرفت و “امیرمحمد حقیقت شناس” دیگر نماینده این وزن با ۷۷.۷۸ امتیاز و ۳ پله صعود در چهاردهم ایستاد.

“علیرضا بخت ” پاراتکواندوکار پارالمپیکی ایران وزن ۸۰- کیلوگرم (۴۴K) با ۳۷۳.۰۳ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی جای گرفته است.

“حامد حق‌شناس” دیگر نماینده پارالمپیکی کشورمان نیز در وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۴۴۰.۰۰ امتیاز و یک پله صعود جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داده است و جای نماینده کرواسی را در جدول رده بندی گرفت.


منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا